home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2013/2014 - Luty

17-02-2014 - Półkolonie z Pinokiem

Okres ferii, to czas wypoczynku po wytężonej pracy naukowej zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Jednak są wśród społeczności szkolnej uczniowie, którzy nie chcą rozstawać się z przyjaciółmi i odpoczywać w domu lub w górach, tylko pragną spędzić urlop w murach szkoły. Stąd narodził się pomysł zorganizowania półkolonii zimowych.

    Towarzyszem zabaw podczas tegorocznej półkolonii był znany bohater filmu animowanego- Pinokio. Mogliśmy się wiele od niego nauczyć. Razem z nim przenieśliśmy się do Krainy Zabaw. Tam tańczyliśmy, śpiewaliśmy, braliśmy udział w turniejach sportowych, wykonywaliśmy imponujące prace plastyczne, którymi ozdobiliśmy naszą szkołę.

     Mieliśmy okazję zobaczyć naszego drewnianego przyjaciela na deskach teatralnych w Teatrze Lalek ,,Pleciuga”.

     Odbyliśmy magiczną podróż do wszechświata. Lataliśmy wśród gwiazd w Planetarium, które znajduje się w Muzeum Narodowym. Nasz statek kosmiczny wylądował na kontynencie afrykańskim, gdzie przeżyliśmy niesamowite przygody. Odwiedziliśmy afrykański targ, przebywaliśmy w afrykańskiej chatce, słuchaliśmy afrykańskich bajek i wykonaliśmy afrykańskie maski.

     To był czas wspaniałej zabawy i aktywnego wypoczynku w towarzystwie sympatycznych kolegów i koleżanek.

PRZJDŹ DO GALERII
14-02-2014 - Dzień Przyjaźni i Życzliwości

14 lutego to w naszej szkole Dzień Przyjaźni i Życzliwości. Uczniowie z samorządu szkolnego zorganizowali w tym dniu stoisko ze słodkościami, na którym królowały piernikowe serduszka. Każdy mógł kupić takie słodkie serduszko za symboliczną złotówkę i zjeść samemu lub obdarować nim kogoś. Okazało się, że dzieci potrafią się wspaniale dzielić z innymi. Nawet nauczyciele zostali obdarowani ciasteczkami, które zniknęły ze stoiska w bardzo szybkim tempie.  To wspaniała lekcja życzliwości i dobroci dla innych.

Ze sprzedaży ciasteczek zebrano 308 złotych. Zostaną przekazane dla najbardziej potrzebujących dzieci z ubogich rodzin w ramach akcji „Podaruj dzieciom iskierkę radości".

PRZJDŹ DO GALERII
13-02-2014 - Bal karnawałowy

Karnawał to czas wspólnej, radosnej zabawy, dlatego dnia 13 lutego 2014 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy pod hasłem „Podróż do bajkowej krainy”.

W tę wspaniałą podróż do krainy fantazji zostały zabrane najpierw klasy 0 - 1, następnie 2 – 3, a na końcu 4-6. Na ten dzień sala gimnastyczna zamieniła się w bajeczną salę balową, pięknie udekorowaną balonami i różnokolorowymi światełkami, w których świetle tańczyli uczniowie przebrani za różne postacie bajkowe.

Wszyscy bawili się doskonale przy dźwiękach największych przebojów serwowanych przez DJ’a Kubusia Puchatka i konkursach zorganizowanych przez Tygryska oraz Samorząd Szkolny. W przerwie goście balu mogli udać się do swoich klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

PRZJDŹ DO GALERII