home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2013/2014 - Marzec

29-03-2014 - Wiosenny rajd

 

 

Kolejny rajd z Klubem Turystów Pieszych "Wiercipięty", lecz tym razem wybraliśmy się na wędrówkę nieco dalej niż zwykle. Nasza wycieczka startowała w miejscowości Warnik.

 

Cóż po drodze? Sielsko... senne wioski, łąki, pola, słońce, olbrzymie dywany fiołków, śpiewające przepięknie skowronki, spokój, odpoczynek od codziennego zgiełku i pędu...

 

Zakończyliśmy w Dobrej Szczecińskiej z przebiegiem 16,5km! To spory dystans, dlatego serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom, szczególnie Szymonowi z klasy V (który szedł z nami pierwszy raz).

PRZJDŹ DO GALERII
27-03-2014 - Pomoc rodzinom z Ukrainy
         Dziękuję wszystkim dzieciom oraz rodzicom za włączenie się w akcję organizowaną przez Caritas - " Rodzina Rodzinie "- rodziny polskie rodzinom ukraińskim. Wykonaliśmy trzy paczki, które zostały wysłane na ręce o. Wiktora Szklarczuka / proboszcza w parafii Zesłania Ducha Świętego w Bar/.
         Wierzę, że nasz dar ucieszył, sprawił wiele radości rodzinom w Kopajgorodzie. Jeszcze raz dziękuję za dar serca.
PRZJDŹ DO GALERII
21-03-2014 - Dzień Języków Obcych

Wszyscy z utęsknieniem czekaliśmy na Pierwszy Dzień Wiosny, który zapoczątkuje wspaniały okres świetnej zabawy na świeżym powietrzu i aktywnego wypoczynku na łonie natury.

                Z tej okazji przygotowaliśmy w naszej szkole szereg atrakcji.

 

O godz. 9.00 spotykaliśmy się na porannej modlitwie, ale dla odmiany, w języku angielskim. Następnie uczniowie zmierzyli się w konkursie językowym. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody. Po naukowym wysiłku, na sali gimnastycznej, odbyło się przedstawienie w języku angielskim. Wszyscy uczniowie mieli okazję zaprezentować swój talent wokalny i taneczny na Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej. Każdy wysiłek musi zostać wynagrodzony, więc po występach zaprosiliśmy wszystkich na kulinarne zmagania. Każda klasa przygotowała potrawy z różnych zakątków świata, m.in. Grecji, Meksyku, Stanów Zjednoczonych. Sale lekcyjne zmieniły się w stylowe restauracje z wykwintnymi daniami. Spożywanie posiłków umiliła muzyka relaksacyjna i fascynujące zdjęcia z najpiękniejszych miejsc na ziemi.

 


PRZJDŹ DO GALERII
11-03-2014 - Podsumowanie akcji „Podaruj dzieciom iskierkę radości“


 

We wtorek 11 marca 2014 roku w Teatrze Współczesnym odbyła się XIII Wielka Gala Finałowa Iskierki Radości. Do akcji „Podaruj Dzieciom Iskierkę Radości" włączyło się już ponad 50 szczecińskich szkół.  Przez ponad 3 miesiące uczniowie organizują akcje i wydarzenia, w czasie których zbierają pieniądze, artykuły papiernicze i środki czystości dla uboższych szkolnych kolegów.

Katolicka Szkoła Podstawowa od czterech lat współpracuje z Iskierką Radości.

W tym roku akcję rozpoczęliśmy od „Kolorowych dni", czyli zbierania artykułów papierniczych. Samorząd szkolny we wszystkich klasach ogłosił zbiórkę i powiesił plakat, a uczniowie i rodzice przez cały tydzień przynosili dary. Zebraliśmy  133 sztuki różnych artykułów.

W grudniu zaczęliśmy od serduszkowej paczki. Dostaliśmy listy od dzieci z Maszewa, które pisały o swoich marzeniach pod choinkę. Wszystkie listy znalazły swoich Mikołajów. I tak 23 duże paczki zostały przed świętami zawiezione przez uczniów i p. Beatę Rostkowską do ubogich rodzin z Maszewa.

13. grudnia 2013 roku zorganizowaliśmy w szkole kiermasz świąteczny. Część dochodu z kiermaszu przeznaczona została na iskierkę.

W styczniu miał miejsce „Pachnący tydzień", czyli zbiórka artykułów chemicznych. Znów na korytarzu stanął duży kosz, na ścianie zawisł plakat, a dzieci przez  cały tydzień przynosiły wszystko, co pachnie. Zebraliśmy 98 sztuk artykułów chemicznych.

14 lutego był w naszej szkole dniem przyjaźni i życzliwości dla innych. W tym dniu dzieci pomogły przygotować stoisko pełne słodkich piernikowych serc, ciast i ciasteczek. Wszyscy kupowali je i obdarowywali się nawzajem. Zebrane pieniążki przeznaczono na iskierkę.

Zebrane artykuły papiernicze i chemiczne ofiarowane zostały świetlicy środowiskowej Caritas przy parafii Świętej Rodziny. Siostry prowadzące świetlicę miały łzy szczęścia, a dzieci z ubogich rodzin prawdziwe iskierki radości w oczach na widok nowiutkich kredek, piórników czy pachnących mydełek i szamponów.

Środki pieniężne (zebraliśmy 608 zł) zostaną przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów na zielone szkoły i kolonie uboższych dzieci z naszej szkoły.

Wielką wdzięczność kierujemy do Was kochani rodzice i do Waszych dzieci za ogromne serce, ofiarowane dary i każdą pomoc!


Motomikołaje

Inauguracja Iskierki Radości

Dzień Przyjaciela

I.Ż.

08-03-2014 - Gra miejska
Tego dnia, przy pięknej pogodzie i w dobrych humorach, wzięliśmy udział w ostatnim etapie eliminacji miejskich 42 Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego.

Gra miejska jest plenerową zabawą, która polega na znalezieniu wyznaczonych obiektów czy miejsc i wykonaniu związanych z nimi zadań. Wymaga od uczestników wiedzy, ale również pomysłowości, spostrzegawczości, dokładności, właściwego rozplanowania czasu (by zmieścić się w przewidzianym limicie).

Organizatorzy postarali się o szeroką tematykę i „różnorodność gatunkową” zadań, które dotyczyły m.in. drzew w Parku Andersa, Prymasa Tysiąclecia, płaskorzeźby św. Jerzego walczącego ze smokiem, akcentu rzeźbiarskiego „Labirynt”, basenów w Alei Fontann czy szczecińskich tramwajów.

Daliśmy z siebie wszystko  i teraz pozostaje nam czekać na wyniki…

 

PRZJDŹ DO GALERII
07-03-2014 - Dzień Kobiet
 7 marca w klasie 2a, podobnie jak w innych klasach wszyscy panowie starali się być szczególnie mili dla swoich pań. Przygotowane były prezenty, słodkości i uśmiechy. Drugoklasistki dostały praktyczne wielokolorowe długopisy i wymarzone skakanki. Rewelacją okazały się wyrzutnie na plastikowe piłeczki. Klasa z zapałem  wypróbowała nowy sprzęt. Szkoda, że takie dni są tak rzadko - wzdychały dziewczyny wracając do lekcji.
PRZJDŹ DO GALERII
03-03-2014 - Konkurs "Bezpiecznie w internecie"


BEZPIECZNIE W INTERNECIE

Wyniki szkolnego konkursu na grafikę komputerową1 miejsce WIKTORIA GOŁOS

2 miejsce MACIEJ KUJAWA

3 miejsce JAKUB WILCZYŃSKISerdecznie gratulujemy!!

Organizator i Jury

PRZJDŹ DO GALERII