home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2013/2014 - Kwiecień

25-04-2014 - O naszym starcie w Lipianach


W dniach 25-27 kwietnia gościliśmy w urokliwych Lipianach na eliminacjach wojewódzkich XLII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. Na zawody przyjechały najlepsze zachodniopomorskie drużyny wyłonione we wcześniejszych eliminacjach miejskich i powiatowych.

 

Podczas konkursu sprawdzano przede wszystkim naszą wiedzę o Polsce, ale również  z topografii, przepisów ruchu drogowego, zasad udzielania I pomocy, historii PTTK. Rozegrano także szereg konkurencji praktycznych, m.in. rajd na orientację, rozpoznawanie drzew po liściach, kolarski tor przeszkód, udzielanie I pomocy, grę azymutową.

 

Z radością informujemy, że obie drużyny Katolickiej SP osiągnęły wspaniałe wyniki. Zespół w składzie: Ola, Ewa i Szymon zajął IV miejsce a drugi: Hania, Maciej i Bartek zwyciężył w ogólnej klasyfikacji i będzie reprezentował nasze województwo na Finale Ogólnopolskim OMTTK w Barlinku.

 

Gratuluję i dziękuję wszystkim zawodnikom za olbrzymi wkład pracy i wspaniałą postawę podczas konkursu.

                                                                                                            

PRZJDŹ DO GALERII
25-04-2014 - 223 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

25 kwietnia zgromadziliśmy się w kościele na uroczystej akademii z okazji 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na uroczystość został wprowadzony sztandar naszej szkoły. Rozpoczęliśmy odśpiewaniem naszego hymnu narodowego. Uczniowie klas starszych zaprezentowali krótki program artystyczny unaoczniający nam historię naszego państwa. Recytację wierszy uświetniły odśpiewane przez chór pieśni patriotyczne. Po raz kolejny mogliśmy wziąć udział w bardzo przejmującej i ciekawej lekcji historii.

 

.

PRZJDŹ DO GALERII
14-04-2014 - Rekolekcje klas młodszych

W poniedziałek  i wtorek (14 i 15 kwietnia) klasy 0 - III uczestniczyły w Rekolekcjach Wielkopostnych. Tematem przewodnim było hasło "Jezus lekarzem dusz". W tych dniach przypominaliśmy sobie jak wyleczyć nasze dusze. Nauczyliśmy się dwóch nowych pieśni. Na zakończenie każdy otrzymał "przepis na zdrową duszę".

 

Dzień kończyliśmy Mszą Świętą, podczas której dla odmiany każdy z nas przebywał blisko księdza - czyli przy samym ołtarzu. Udało nam się usłyszeć to, co mówi duchowny a czego nie słychać, kiedy siedzimy w ławkach.

PRZJDŹ DO GALERII
09-04-2014 - Rekolekcje klas starszych

W tym roku szkolnym uczestniczyliśmy w rekolekcjach wielkopostnych w Trzęsaczu. Ksiądz rekolekcjonista pragnął powiedzieć nam o wielkiej miłości Pana Boga do nas. Słuchając nauk wielkopostnych ks. Roberta nie mieliśmy żadnych wątpliwości, ale czuliśmy miłość Bożą. Czas ten spędziliśmy ćwicząc nie tylko nasze dusze, ale także ciało spacerując nad morzem, grając w piłkę  oraz poprzez wspólne zabawy. Nasze rekolekcje były wyjątkowe. O swoich przeżyciach pisze:


- Karolina M(klasa V)

 Ten wyjątkowy czas dany od Boga chciałam spędzić jak najlepiej. Tak też się stało. Jednym słowem nigdy nie zapomnę tych chwil. Najbardziej utrwaliły mi się w głowie katechezy ks. Roberta. Były one bardzo ciekawe i coraz bardziej przybliżały nas do miłości Pana Boga. Zapamiętałam też modlitwę głębi. Ksiądz Robert pokazał nam, że w naszym życiu brakuje chwil ciszy, w których najczęściej przemawia, słyszymy Boga. Zapamiętałam również Drogę Krzyżową. Myślę, że czas rekolekcji jaki po raz pierwszy przeżyłam był niesamowity. Czułam, że Pan Bóg był ciągle przy mnie i otaczał Swoją miłością

-Aniela z klasy V o rekolekcjach napisała -

 To były moje pierwsze rekolekcje szkolne, ponieważ w zeszłym roku zachorowałam. Bardzo mi się podobały, ale były takie momenty, które zapamiętałam najbardziej.Jednym  z takich wspomnień były katechezy. Ksiądz uświadomił mi wiele rzeczy, które zachowałam w sercu. Dotknęła mnie także modlitwa głębi. Byłam pod wrażeniem, gdy ponad 80 osób siedziało spokojnie z zamkniętymi oczami i nie było słychać ani jednego odgłosu. Nareszcie zostałam odciągnięta od rzeczywistości. Chociaż na 5 minut. Nigdy nie zapomnę również Drogi Krzyżowej. Były wzuszające zdjęcia z pięknym przesłaniem i w miłym klimacie, gdy paliły się tylko świece. Nie przeżyłam wcześniej takiej Drogi Krzyżowej. Zapamiętam także zajęcia z Panią Iwonką, które pozwoliły nam / czyli klasie/ czegoś się więcej o sobie dowiedzieć i zdobyć zaufanie. Niby to były tylko dwa dni pobytu w Trzęsaczu, ale ja przez ten czas wiele się nauczyłam i poznałam swoją klasę. Uważam te rekolekcje za udane

A co pisali uczniowie klasy IVB

- Zuzia Ł -

Czas spędzony na rekolekcjach minął mi bardzo szybko. Ksiądz Robert ciekawie prowadził nasze nauki. Natomiast w czasie wolnym chętnie bawiłam się koleżankami i kolegami. Natomiast Maciej B napisał - W tym roku brałem po raz pierwszy udział w rekolekcjach wielkopostnych. Odbyły się one w Trzęsaczu. Hasłem rekolekcji "Bóg jest miłością". Wspólnie z koleżankami i kolegami uczyliśmy się modlić w głębi - ciszy.  Uczestniczyliśmy w Mszach Świętych słuchając słowa Bożego i śpiewem wychwalaliśmy Boga. Były one bardzo radosne i wszystkim się bardzo podobały

PRZJDŹ DO GALERII