home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2014/2015 - Wrzesień

23-09-2014 - Książka za złotówkę

W dniach 22 i 25 września odbył się w szkole kiermasz „Książka za złotówkę". Za symboliczną kwotę można było nabyć książkę będącą wcześniej własnością biblioteki szkolnej. Chętnych do zakupu było wielu, sprzedano więc ponad 90 egzemplarzy. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na cele biblioteki szkolnej -  wszystkim kupującym bardzo dziękujemy!

                                                                                                                                                                

PRZJDŹ DO GALERII
27-09-2014 - Spacer na powitanie jesieni

     Na wspólne wyjście wybrało się: 20 uczniów, 11 rodziców, 2 nauczycieli, 1 absolwent i 2 młodszego rodzeństwa (przedszkolaków). W takim urozmaiconym gronie, przy pięknej pogodzie, rozpoczęliśmy kolejny sezon rajdowy.

 

     Wędrowaliśmy po Lasku Arkońskim, gdzie ciekawym przystankiem okazały się ruiny Wieży Quistorpa. Budowla ta, ukończona w 1904 r., mieszcząca kawiarnię i tarasy widokowe, była niegdyś jedną z największych atrakcji turystycznych miasta. Niestety, w czasie II wojny światowej, została zniszczona i taka pozostaje do dziś.

 

    Na mecie rajdu zjedliśmy pyszne kiełbaski, wzięliśmy udział w licznych konkursach oraz loterii turystycznej, niektórzy znaleźli siły na mecz piłki nożnej z uczestnikami z innych szkół.

                                                                         Z nadzieją spotkania na kolejnych spacerach

                                                                                                                     
PRZJDŹ DO GALERII
29-09-2014 - Spotkanie z żołnierzami Szarych Szeregów

       Dnia 29 września br. klasa 6 udała się wraz z panem Markiem Mulewskim i panią Iwoną Hilicką do siedziby Instytutu Pamięci Narodowej.  Zostaliśmy zaproszeni na spotkanie z żołnierzami Szarych Szeregów : druhną Krystyną Łyczywek, druhem Stefanem Lewandowskim i druhem Zenonem Kasprzakiem.

      Wiele już wiemy z historii, ale spotkanie z naocznymi świadkami ważnych wydarzeń jest niezapomnianym przeżyciem!  Powstanie Polskiego Państwa Podziemnego (w tym roku mija 75 lat), wybuch Powstania Warszawskiego,  Armia Krajowa, akcja ,, Burza" - to HISTORIA ! A przed nami siedzieli druhowie-świadkowie i uczestnicy tamtych wydarzeń. Dzisiaj w naszych oczach Wielcy, ale wtedy byli dziećmi w naszym wieku. Dziećmi,  które często były głodne,  nie miały zimą butów,  musiały pracować,  a czasami walczyć,  ocierając się niejednokrotnie o śmierć. Z naszych szybkich wyliczeń wynikało,  że obaj druhowie mieli po 83 lata, natomiast druhna Krystyna - 94! A z jaką werwą poruszała się i  jak pięknie opowiadała. 

       Ważne są takie spotkania! Dzięki nim wydarzenia historyczne ,, przybierają ludzką twarz", stają się bliższe i bardziej do nas przemawiają!

PRZJDŹ DO GALERII
31-10-2014 - Październik miesiącem różańca


    Październik jest miesiącem poświęconym Matce Bożej. Naśladując świętego Jana Pawła II ukochaliśmy różaniec codziennie modląc się na nim.

      I w tym  roku szkolnym samodzielnie wykonywaliśmy je wykorzystując różnego rodzaju  materiały. Pomysły były najróżniejsze, dlatego też niektórzy bardzo nas zaskoczyli. Mogliśmy podziwiać różańce pachnące, słodkie, a również guziczkowe i gumeczkowe. Trudno byłoby wybrać te najciekawsze, ponieważ każdy był wyjątkowy. Na tablicy zostało zaprezentowanych aż 50 sztuk.

      Pragnę pochwalić naszych najmłodszych twórców z grupy Oa i Ob : Madzię, Emilkę, Adama, Piotrusia i Hanię O.

    Dziękuję wszystkim dzieciom za wykonanie tak pięknych różańców.

Gratuluję i zapraszam za rok.

PRZJDŹ DO GALERII