home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2018/2019 - styczeń

28-01-2019 - Półkolonie zimowe

        Po raz kolejny w naszej szkole odbyły się półkolonie zimowe. Uczestniczyło w nich 30 dzieci z klas 0-5 pod opieką naszych pań.

        Uczestnicy półkolonii brali udział w przygotowanym programie pod hasłem " Bądź Eko".

        Tradycyjnie w pierwszym dniu zapoznaliśmy naszych uczestników z regulaminem podróżowania autokarem i środkami MZK oraz stworzyliśmy własny regulamin półkolonii. 

         Po smacznym śniadaniu zwykle odbywały się ciekawe warsztaty, w których uczniowie aktywnie brali udział. Oglądaliśmy niezwykłe przedstawienie teatralne pt. "Morskie gadki małej piratki” w teatrze Gwitajcie, odwiedziliśmy najstarsze na świecie kino Pionier. Jedną z najciekawszych wycieczek była ta do EkoGeneratora, szczecińskiej spalarni ekologicznej.

         Na warsztatach dzieci wykonywały samodzielnie przecudne, kolorowe mydełka. Innym razem przygotowały fantazyjne pizze i ekologiczne kanapki; uczyły się jak wykonać ekologiczny peeling do ciała i pastę do zębów.

          Na naszej półkolonii nie zabrakło zajęć sportowych na sali gimnastycznej i w centrum wspinaczkowym.

          To był niezwykle aktywny czas okraszony mnóstwem ciekawych doświadczeń.

20-01-2019 - Koncert dla Mai

20 stycznia 2019 roku nasza szkoła zorganizowała koncert charytatywny mający na celu zbiórkę pieniędzy dla Mai Wójcik, która cierpi na padaczkę lekooporną. Pieniądze potrzebne były na diagnostykę oraz operację Mai w Klinice Schön Vogtareuth w Niemczech.

Podczas koncertu wystąpili uczniowie i przyjaciele Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Rodziny w Szczecinie oraz tacy artyści jak ŁONA i WEBBER, JOANNA PRYKOWSKA Z ZESPOŁEM, EWELINA PROZNER I ZWIERZAK, MIRAcle PROJECT, 4INT, FRIDAY BLUES, NUTSHELL, STAN GER, AKTORZY TEATRU GWITAJCIE.

Koncertowi towarzyszyła również aukcja charytatywna, a bilety sprzedawane były w formie cegiełek.

W ramach akcji odbyła się również wystawa prac plastycznych dzieci z różnych szkół pt.: "Warto Pomagać - edycja dla Mai Wójcik", a patronat nad wystawą oraz konkursem na najpiękniejszą pracę objęło Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty. Patronat medialny nad akcją sprawowało Radio Szczecin oraz TVP3.

W akcję zaangażowały się takie instytucje jak: Stowarzyszenie Progressum, Filharmonia Szczecińska, Opera na Zamku, Kino Pionier, Galeria Henryk Sawka, Blisko Serca, restauracja Na Kuncu Korytarza, Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, Cuda Celestyny, restauracja Greek Ouzeri, pijalnia czekolady E. Wedel, Party Boat, Studio Forma, Barret Advertising, Druk24 oraz Bylewski Agencja Reklamowa.

Dzięki hojności darczyńców zdołaliśmy uzbierać ponad 21 tysięcy złotych na rzecz Mai Wójcik.

24-01-2019 - Dzień Języków Obcych

W czwartek, 24 stycznia, odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Tego dnia szkolna poranna modlitwa wybrzmiała w trzech językach. Następnie wszyscy uczniowie klas 4-8 brali udział w konkursach znajomości języka angielskiego i niemieckiego. Kulminacyjne wydarzenie naszego świętowania stanowił pełen barw, dźwięków, uśmiechów, ale i łez wzruszenia Festiwal Piosenki Angielskojęzycznej i Niemieckojęzycznej. Wszystkie klasy zaprezentowały się wspaniale, wykazując się wspaniałą znajomością utworów obcojęzycznych, wykonując przy tym skomplikowane choreografie. Brawo! 

18-01-2019 - Dzień Babci i Dziadka

Nigdy nie zapominamy o naszych kochanych babciach i dziadkach. Zawsze mamy dla nich ciepłe słowa i z przyjemnością przygotowujemy program artystyczny.

Kiedy tata basem huknie,

kiedy mama cię ofuknie,

kiedy patrzą na człowieka okiem złym -

to do kogo człowiek stuka,

gdzie azylu sobie szuka,

to do kogo, idzie tak jak w dym?

Nie ma jak babcia,

jak babcię kocham,

bez babci byłby kiepski los.

Jak macie babcię to się nie trapcie,

bo wam nie spadnie z głowy włos.

A jak coś spsocisz, jak coś naknocisz

Jak trzeba spytać o radę

To kto za uszy wyciągnie z biedy?

Wiadomo! Zawsze Dziadek!

17-01-2019 - Lekcja muzealna kl. 6

17 stycznia klasa szósta uczestniczyła w lekcji muzealnej w Zamku Książąt Pomorskich. Tematem zajęć był portret „Dziewczynki w czerwonej sukience” z kolekcji Muzeum Narodowego z Kielc zgromadzonych na wystawie w szczecińskim Zamku. Uczestnicząc w warsztatach poznaliśmy różne typy portretów w sztukach plastycznych oraz zapoznaliśmy się z warsztatem malarskim, poznaliśmy technikę przygotowania płótna. W części warsztatowej doskonaliliśmy spostrzegawczość oraz motorykę małą rysując szczegóły wizerunku „Portretu dziewczynki w czerwonej sukience".

16-01-2019 - Warsztaty literackie

16 stycznia klasa trzecia wybrała się do Zamku Książąt Pomorskich na warsztaty literackie. Tematem spotkania była historia małej robotki, która budzi się do życia na dzikiej wyspie i uczy się sztuki przetrwania przy okazji pomagając zwierzętom. Trzecioklasiści z ogromnym zainteresowaniem słuchali fragmentów książki czytanych przez panią Martę i swoich kolegów i koleżanki. Zastanawiali się czy robot ma instynkt, w jaki sposób odkrywał techniki przetrwania, skąd zwierzęta wiedziały, że mogą mu zaufać. Dzięki zdolnemu ochotnikowi Maćkowi ćwiczyli programowanie robota. Sprawdzali, jak trudno jest sformułować precyzyjną komendę, by została wykonana przez kogoś dokładnie jak zaplanowali. Zwieńczeniem spotkania były warsztaty plastyczne. Spod zdolnych rąk uczniów klasy trzeciej wyszły roboty o przeróżnym przeznaczeniu i egzotycznej urodzie.

PRZJDŹ DO GALERII
18-01-2019 - Artwarsztaty w Ekoporcie

18 stycznia w okolice naszej szkoły podjechał autokar. Zaraz potem w jego wnętrzu usadowiła się rozbrykana gromadka. Po kilku minutach ta sama gromadka równie energicznie wyskoczyła z autokaru przy Ekoporcie u zbiegu ulic Arkońskiej i Harcerzy i udała się do salki multimedialnej. Tam z wielką uwagą wysłuchała informacji o różnego rodzaju odpadach, czasie ich degradacji i sposobach ponownego wykorzystania. Trzecioklasiści spróbowali dać śmieciom drugie życie i wykonali piękne prace plastyczne z rolek po papierze toaletowym, plastikowych butelek i pudełek po butach. Powstały przepiękne kwiaty, słodkie zwierzątka, postacie babci i dziadka a nawet hełm dla gracza. Pozostałe niewykorzystane materiały plastyczne (ścinki papieru, resztki butelek plastikowych) i przyniesione odpady kłopotliwe (zużyte baterie) trzecioklasiści posegregowali i wrzucili do specjalnych pojemników w Ekoporcie. Za wspaniałą pracę każdy otrzymał drobny upominek i zadowolona z siebie gromadka ponownie wpakowała się do autokaru a parę minut później znalazła się w szkole bogatsza o nowe wiadomości i kilka niezwykłych upominków dla babć i dziadków.

09-01-2019 - Zerówka w Filharmonii

W środę 9 stycznia zerówka odwiedziła Filharmonię. Wzięliśmy udział w koncercie kameralnym z serii „DoNuta taktuje na raz” poświęconego instrumentom smyczkowym. Wszyscy doskonale się bawili, zwłaszcza że dla wielu dzieci była to pierwsza wizyta w Filharmonii.

PRZJDŹ DO GALERII
05-01-2019 - Wojewódzki Konkurs Pierwszej Pomocy i Przepisów Ruchu Drogowego

W sobotę, 5 stycznia, reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Pierwszej Pomocy i Przepisów Ruchu Drogowego, który był jednocześnie II etapem eliminacji miejskich XLVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK. Zawody odbyły się w auli Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego (i pod jego patronatem).

Uczniowie KSP zapisali już piękne karty w historii OMTTK, bardzo cenimy ten konkurs i dlatego nadal startujemy. W bieżącej edycji drużynę tworzą: Basia i Luiza z klasy V a oraz Maciek N. z klasy V b.

Nowym zawodnikom życzymy, aby start w turnieju stał się pożyteczną, a jednocześnie fascynującą przygodą.

opiekun drużyny, U. Kolada