home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2018/2019 - marzec

26-03-2019 - OKULARY DLA AFRYKI

"Okulary korekcyjne są dla Afrykańczyków dobrem nieosiągalnym. Dzieci z wadami wzroku są skazane na złe widzenie przez całe życie”. Brzmi nierealnie? Niestety to prawda. Ale dzięki zaangażowaniu w akcję „OKULARY DLA AFRYKI” możemy to zmienić!

Ruszyła kolejna zbiórka okularów. Jeśli masz w domu niepotrzebne, używane okulary w plusach i minusach (ale bez cylindrów) albo używane okulary słoneczne to w końcu się z nimi rozstań, ale nie wyrzucaj – przekaż tym, którzy ich potrzebują.

Okulary można przekazać za pośrednictwem Katolickiej Szkoły im. Świętej Rodziny w Szczecinie.

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć jak je przekazać, znajdziesz pod tym linkiem: http://www.okuliscidlaafryki.pl

19-03-2019 - Ekspedycja Smaku kl.0

19 marca 2019 r. uczniowie z zerówki odwiedzili sklep Tesco i wzięli udział w Ekspedycji Smaku. Zgodnie z jej tematem „Od uprawy do potrawy” mieliśmy możliwość spróbowania dobrze znanych i zupełnie nowych owoców i warzyw oraz dowiedzieć się skąd trafiają do naszych sklepów. Poznaliśmy różnice w oznaczeniach jajek różnego pochodzenia, rozpoznawaliśmy różnego rodzaju kasze oraz próbowaliśmy świeżo upieczonego pełnoziarnistego pieczywa. Mogliśmy zważyć się na wielkiej wadze towarowej (waga wszystkich uczniów zerówki to 346,5 kg) w magazynie oraz poczuć się jak kierownik sklepu zasiadając na jego fotelu. Nasza wycieczkę zakończyliśmy samodzielnym przygotowaniem zdrowego i pysznego deseru z jogurtu naturalnego i owoców. Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń i zadowoleni.

16-03-2019 - Olimpiada Krajoznawcza

 

W sobotę, 16 marca, wzięliśmy udział w I edycji Olimpiady Krajoznawczej Województwa Zachodniopomorskiego. Konkurs odbył się na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego.

Sprawdzano naszą wiedzę oraz umiejętność rozpoznawania obiektów na zdjęciach.

Dopiero przy okazji takich zmagań okazuje się, jak wiele do zaoferowania ma region, w którym mieszkamy…

U. Kolada

08-03-2019 - Święto wszystkich Pań - Dzień Kobiet w naszej szkole

     Miłym wydarzeniem w naszej szkole był obchodzony w piątek, 08.03 Dzień Kobiet. Aby umilić to święto wszystkim paniom i dziewczynom, Samorząd Uczniowski przygotował kilka niespodzianek. Wszystkie panie usłyszały bardzo miłe życzenia od przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, który w ciągu dnia częstował także cukierkami. Poza tym zostało zorganizowane Szkolne SPA, w którym dziewczyny klas 1-8 mogły pomalować paznokcie lub oddać się innym zabiegom upiększającym. Cieszyło się ono dużym zainteresowaniem płci pięknej. Z niecierpliwością czekamy na kolejny tak miły dzień. Sto lat wszystkim paniom!!!

02-03-2019 - Terenowe przygotowania do turnieju krajoznawczego

W sobotni, mroźny poranek troje uczniów naszej szkoły spotkało się na Dworcu Głównym PKP i „poszło w miasto”.

To Basia, Luiza i Maciek, drużyna reprezentująca KSP w XLVII edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK. Przed nimi etap sprawdzający szczegółowo wiedzę o własnym mieście, stąd szkolenie w terenie.

Szczecin to miasto o skomplikowanej historii, z wieloma ważnymi zabytkami, pomnikami i ciekawymi obiektami. Nie jest łatwo się tego wszystkiego nauczyć! Trzymajcie za nas kciuki!                                                                           

U. Kolada  (opiekun zespołu)