home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2018/2019 - kwiecień

26-04-2019 - Wymiana książek

Z okazji odbywającego się w kwietniu Międzynarodowego Dnia Książki, zorganizowaliśmy w naszej szkole małą „wymianę”. Podobnie jak w latach poprzednich, cieszyła się ona dużym powodzeniem. W zamian za przyniesiony z domu egzemplarz, można było otrzymać wybraną pozycję książkową.  W obecnym roku zdarzyły się takie rarytasy,

jak całe serie wydawnicze „Martynki” i seria wydawnicza o piłkarzach. Książki „rozeszły się” w mig przynosząc nowym właścicielom sporo radości.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję i zapraszamy za rok!

29-04-2019 - Dzień Ziemi kl. 5a

29 kwietnia 2019r. świętowaliśmy w naszej klasie Dzień Ziemi.

W tym dniu gościliśmy Panią Patrycję Rogalską, naukowca i specjalistę w dziedzinie ekologii i energii odnawialnej. Pani Patrycja poprowadziła z nami warsztaty na temat energii odnawialnej. Przeprowadziliśmy również bardzo ciekawe eksperymenty z wykorzystaniem wiatraka oraz miniaturowej turbiny wiatrowej. Tym sposobem dowiedzieliśmy się jak za pomocą wiatru i turbiny można wytworzyć prąd.

Po warsztatach wzięliśmy udział w akcji sprzątania Ziemi i uporządkowaliśmy pobliski teren zielony. Zachęcamy wszystkich do ratowania Ziemi przed odpadami. Dla dobra naszej planety zbierajmy, segregujmy i odzyskujmy!

 


PRZJDŹ DO GALERII
15-04-2019 - Rekolekcje kl. 0-2

15 kwietnia wszyscy spotkaliśmy się w szkole na Budziszyńskiej, aby wspólnie przeżyć nasze rekolekcje wielkopostne. Klasa O po raz pierwszy uczestniczyła w szkolnych rekolekcjach. Ksiądz Wojtek bardzo mocno pomógł nam poznać, zobaczyć jak wyjątkowa jest Msza Święta. Wspólnie razem porównywaliśmy to, co przeżyli apostołowie w Wieczerniku w Wielki Czwartek, a my podczas Mszy szkolnej. Szkoda, że trwały tylko jeden dzień, będziemy czekać na nie za rok

                                       Uczniowie klasy 0 II

12-04-2019 - Wycieczka do Muzeum Techniki

Klasa „Vb” wraz ze swoimi młodszymi koleżankami i kolegami z klasy  „0” wzięła udział w wycieczce do Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdni Sztuki w Szczecinie. Jest to jedno z największych w Polsce muzeów o profilu technicznym. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia wystaw z eksponatami dawnych pojazdów osobowych,  jednośladów oraz komunikacji miejskiej. Dzieci wzięły również udział w wirtualnej wycieczce tramwajem wzdłuż ulicy Niemierzyńskiej.

Uczniowie świetnie się bawili i bardzo ciekawie spędzili czas. 

01-04-2019 - Zerówka w szkole muzycznej

W poniedziałek 1.04.19 uczniowie zerówki wybrali się do Państwowej Szkoły Muzycznej na audycję muzyczną pt. Kto może grać jazz? My wszyscy, czyli jazzowe muzykowanie z improwizacją. Poznaliśmy takie gatunki muzyczne jak jazz, swing, reggae, blues, dixie i rock and roll. Okazało się, że znane i lubiane przez nas utwory niekiedy trudno rozpoznać w nowej interpretacji.

17-04-2019 - Wyjście do Parku Kasprowicza kl.4

Klasy czwarte spędziły majowe przedpołudnie w Parku Kasprowicza. Nie była to jednak wycieczka czysto rekreacyjna. Dzięki pani Uli mogliśmy poznać historię parku i monumentów w nim się znajdujących. Dowiedzieliśmy się, że Teatr Letni nosi imię znanej szczecinianki Heleny Majdaniec. W miłych okolicznościach przyrody wysłuchaliśmy jej największego przeboju Rudy Rydz.