home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2018/2019 - czerwiec

19-06-2019 - Koniec roku kl.5a
14 czerwca 2019 roku pożegnaliśmy się z naszą kochaną Klaudią, która klasę VI rozpocznie już w innej szkole i w innym mieście. Klaudio, będziemy baaardzo za Tobą tęsknić, ale obiecujemy utrzymywać z Tobą kontakt. Na zawsze pozostaniesz częścią naszej klasy. 

W tym dniu dziękowaliśmy również Pani Marioli, za jej wielkie serce do nas i okazaną dobroć :) Był to dzień pełen wzruszeń.

Klasa 5a
08-06-2019 - Bal Absolwenta

Każdego roku jest taki szczególny wieczór w historii każdej szkoły, wyczekiwany przez uczniów ostatniej klasy, kiedy to przychodzi czas podsumowania wieloletniej przygody, pięknego okresu w życiu młodego człowieka - ucznia. To czas świętowania przyjaźni, to czas radości i zabawy - to Bal Absolwenta.  W Naszej Szkole to wyjątkowe wydarzenie odbyło się wieczorem dnia 8 czerwca 2019 r., choć z kronikarskiego obowiązku należy zaznaczyć, że przygotowania do balu trwały wiele tygodni wcześniej, budziły duże poruszenie wśród uczniów klas ósmych i stanowiły swoisty magiczny czas pożegnania z murami szkoły.

Aby kultywować tradycje Bal Absolwenta rozpoczął się o 17:30 uroczystym staropolskim polonezem, do którego przygotowała nas p. Magdalena Trojanowska. Zatańczyliśmy aż dwa razy - pierwszego poloneza między sobą, do drugiego zaprosiliśmy z kolei ukochanych rodziców i nauczycieli. Taniec ten był dla nas wyjątkowy, pełen pozytywnych emocji, ponieważ był symbolem wspólnoty, którą zbudowaliśmy na przestrzeni lat. Dziewczyny w pięknych kreacjach i chłopcy w odświętnych garniturach prezentowali się wspaniale. Po oficjalnym rozpoczęciu i podziękowaniach wystawiliśmy wzruszający musical, do którego scenariusz przygotował drogi ks. Wojciech Koladyński. Następnie przyszedł czas na wspólną zabawę i poczęstunek. W miłej, rodzinnej atmosferze świętowaliśmy dalej wszyscy: uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele. W połowie wieczoru odbyło się karaoke i quiz, który zasłużenie wygrali uczniowie. Przeplatane dedykacjami tańce trwały do późna, kiedy to uczniowie w doskonałych nastrojach, pod opieką rodziców, udali się do domów. Serdeczne podziękowania za ten szczególny wieczór należą się rodzicom, pani dyrektor Dorocie Bednarek, a także wychowawcom, nauczycielom i jego organizatorom.

 

 

19-06-2019 - Pieluszka zamiast kwiatuszka

Kochani Uczniowie i drodzy Rodzice!

Dziękujemy Wam wszystkim za tak piękny odzew na akcję PIELUSZKA ZAMIAST KWIATUSZKA.

Ilość pieluch, jaką przynieśliście na zakończenie roku szkolnego, przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Spieszymy do Was z radosną informacją, że już zostały one przekazane do Domu Samotnej Matki w Karwowie. A było ich tak dużo, że nie zmieściły się w jednym transporcie (!)

Bóg zapłać za dar serca :-)

Grono pedagogiczne KSP

17-06-2019 - Dzień Sportu

Dnia 17.06.2019 r. W naszej szkole odbył się dzień sportu. Klasy 4-8 zaczęły swoją rywalizację na boisku przy SP 55. Uczniowie mogli brać udział w następujących konkurencjach: bieg na 100m, skok w dal, bieg na 600m i 1000m oraz sztafeta 4x300m. Po powrocie na nasze boisko odbyły się mecze piłki nożnej.

Klasy 0-3 miały do pokonania 10 konkurencji. Rzuty do celu, przelewanie wody w dziurawych kubeczkach, budowanie na czas jak najwyższej wieży z klocków, jak najszybsze pozbycie się piłeczek z chusty klanza, zbieranie piłeczek, skoki w workach, skoki przez skakankę, „kręgle”, skoki obunóż w dal oraz sportowe kalambury. Najlepsza w tych konkurencjach okazała się klasa 2.

Każde dziecko mogło osłodzić ten dzień watą cukrową, a na obiad wszyscy jedli pyszne kiełbaski z grilla. Na koniec każdy został nagrodzony medalem, a najlepsze klasy pucharami.

14-06-2019 - Muzeum po Zmroku

14 czerwca klasa 4b wzięła udział w warsztatach Muzeum po zmroku w Domu Kultury 13 Muz. Uczniowie wcielili się w rolę detektywów i przy pomocy odpowiednich wskazówek, śladów i szyfrów odkrywali zagadki i tajemnice, które skrywa muzeum. Poznali dzieła znanych na świecie malarzy, zgłębiali tajniki tworzenia filmu poklatkowego, mieli okazję wcielić się w rolę eksponatów. Okazało się, że wizyta w muzeum może być baaardzo ekscytująca! 

14-06-2019 - Bądź bezpieczny

14 czerwca 2019 r. jak co roku, odbył się w KSP Dzień Bezpieczeństwa, którego wiodącym hasłem było „Bądź bezpieczny”.

Dzieci z klas 0-3 obejrzały film rysunkowy pt. „Bezpieczne zachowania”,  który przypomniał im po co  na jezdni jest zebra oraz jak zachować się w kontaktach z nieznajomymi osobami.

Następnie Ratownicy ze Szkoły Nauki Jazdy Dominos, pokazali jak udzielać pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach. Po tym pokazie, dzieci oddały się na szkolne boisko sportowe, gdzie mogły w praktyce, tzn. na fantomach przećwiczyć czynności ratunkowe.

Dzieci starsze obejrzały najpierw filmy „Bezpieczeństwo nad wodą” i „Bezpieczne góry”, oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach. Na zakończenie 6 zespołów uczestniczyło w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie. Największą wiedzę wykazali uczniowie z klasy 6a i 5a.

07-06-2019 - Jak nie czytam, jak czytam

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

We wspomnianym dniu cała społeczność szkolna zgromadziła się na boisku, by wraz z wybiciem godziny 10.00 rozpocząć czytanie przyniesionych z domu (bądź wypożyczonych z biblioteki) książek. Po ok pół godzinie przeprowadzono rankingi: na najgrubszą i najcieńszą książkę oraz na największą; czytanie na głos wyznaczonej  strony, czytanie szeptem, zamianę książki z osobą siedzącą obok oraz czytanie na czas.

W dniach poprzedzających akcję "Jak nie czytam, jak czytam" odbył się konkurs na stworzenie hasła mówiącego, że dzieci czytają więcej, niż dorośli. Wśród odpowiedzi znalazły się:

- "Dziecko książki pochłania, a dorosły tylko zdania",

- "Kiedy dorośli bezmyślnie pilotem programy przełączają, mądre dzieciaki z zapałem czytają",

 - "Dzieci, które czytają, żyją chwilą, zaś dorośli cały czas się gdzieś spieszą",

- "Tata przy komputerze myszką klika, mama w telewizyjnych serialach znika - dzieci w krainie marzeń przebywają dzięki książkom, które tak bardzo kochają",

- "Przyjemność przy czytaniu książek sprawia, że czytamy więcej, więcej i więcej...aż w końcu więcej, niż dorośli".

Przeprowadzono również międzyklasowy konkurs  "Baśniowe kalambury", a dla klasy pierwszej zorganizowano akcję detektywistyczną mającą na celu odnalezienie rzekomo ukradzionej z biblioteki książki.

Cała akcja wszystkim bardzo się podobała. Mamy nadzieję powtórzyć ją za rok!


06-06-2019 - Turniej Historyczny

6 czerwca 2019 r., w 75 rocznicę Operacji Overlord – alianckiej inwazji we Francji i największej operacji morsko-desantowej w dziejach świata, której celem było przełamanie Wału Atlantyckiego, w Hotelu Vulcan w Szczecinie odbyła się X edycja Turnieju Historycznego SZARE SZEREGI organizowanego przez dr Zofię Fenrych i Instytut Pamięci Narodowej.

W tej imprezie Katolicką Szkołę Podstawową reprezentowali:

Michał Milewski – znawca techniki wojennej Wielkiej Wojny

Michał Jarecki – harcerz, specjalista z dziedziny szyfrów

Gabriel Wilczyński – pasjonat lotnictwa wojskowego okresu II wojny światowej

W turnieju, w którym  brało udział ok. 50 drużyn z województwa zachodniopomorskiego, nasi uczniowie wykazali się wiedzą o bitwie pod Monte Cassino, harcerzach Szarych Szeregów i tajnym nauczaniu w okresie okupacji.

05-06-2019 - Wycieczka do CIT Szmaragdowe - Zdroje na warsztaty Z mapą w drogę po przygodę.

 5 czerwca 2019 r. klasa trzecia uczestniczyła w ciekawych warsztatach na terenie Puszczy Bukowej. Uczniowie dowiedzieli się jak wyznaczać współrzędne na mapie, na jakiej zasadzie działają urządzenia typu GPS. Stworzyli własny kompas za pomocą namagnesowanej igły. Potem zostali podzieleni na trzy grupy, z których każda miała za zadanie odnaleźć cztery miejsca zaznaczone na mapie. Podczas wędrówki z mapą spotkaliśmy ropuchę, która podążała do Jeziora Szmaragdowego. Zadanie zostało wykonane i wszyscy trochę zmęczeni upałem wrócili do szkoły.

03-06-2019 - Dzień Dziecka

Czerwiec to jeden z miesięcy szczególnie wyczekiwany przez dzieci, a to dlatego, iż tego dnia to właśnie nasze święto - „Dzień Dziecka”. Tego dnia wiele się dzieje nie tylko w naszych domach, ale i we wszystkich placówkach edukacyjnych. Także i w naszej szkole było wiele wrażeń. Wszystkie dzieci zostały obdarowane słodkościami aby jeszcze przyjemniej świętować swój dzień. Aby było  weselej nosiliśmy w tym dniu różnorodne nakrycia głowy- kapelusze, opaski, peruki. Na przerwach panie kręciły watę cukrową, którą z ogromną przyjemnością pałaszowaliśmy a Samorząd Uczniowski umilił nam czas na przerwach puszczając naszą ulubioną muzykę. Szkoda, że Dzień Dziecka jest raz w roku... czekamy na kolejny z wielką niecierpliwością!!!