home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2018/2019 - wrzesień

28-09-2018 - Dzień Chłopaka

W tym roku szkolnym Dzień Chłopaka obchodziliśmy 28 września.  Nie mogło zabraknąć życzeń i drobnych podarunków.  Każdy chłopiec w tym dniu wyglądał dostojnie jak na prawdziwego mężczyznę przystało.  Chłopcy mieli na sobie  krawaty, muszki i przeurocze wąsy. Zabawa była przednia i wszyscy  bawili się  fantastycznie.
Wszystkim chłopcom z okazji ich święta składamy  najpiękniejsze  życzenia!

PRZJDŹ DO GALERII
08-09-2018 - Wizyta w Sanktuarium Dzieci Fatimskich

8 września 2018 roku uczestniczyliśmy w wyjątkowej wizycie w Sanktuarium Dzieci Fatimskich na osiedlu Kasztanowym w Szczecinie. Lucas Maeda de Oliveira z Brazylii– chłopiec cudownie uzdrowiony opowiedział nam swoją historię. Na spotkanie przybyły dzieci z różnych miejsc archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Była Msza św. i błogosławieństwo relikwiami św. Franciszka i św. Hiacynty. 10-letni chłopiec, którego cud uzdrowienia otworzył drogę do kanonizacji Franciszka i Hiacynty Marto, przyjechał do Szczecina z rodziną. Na pomysł zaproszenia go do Polski wpadł ks. Andrzej Fecko, werbista posługujący w Lizbonie.

Tym wyjątkowym wydarzeniem rozpoczęliśmy nasze przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej.

28-09-2018 - Zerówka na Nawigatorze 28.09.18

Pierwszą wycieczką zerówki była wyprawa na statek Nawigator XXI. Jest to miejsce nauki przyszłych marynarzy. Poznaliśmy wiele pomieszczeń i urządzeń na statku. Szczególnie podobało się wszystkim na mostku, gdzie można było zasiąść na miejscu kapitana. Dowiedzieliśmy się też co znaczą słowa: mesa, bulaj czy koja. Wszyscy wrócili do szkoły zmęczeni, ale i bardzo zadowoleni!

PRZJDŹ DO GALERII
21-09-2018 - Podchody klas czwartych

W ramach integracji obie klasy czwarte wybrały się na leśne podchody. Terenem zabawy był Las Arkoński. Zabawę wzbogacono iście specjalnymi  zadaniami. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością. Przygotowali 15 zagadek, poleceń wraz z zadaniami sportowymi. Było bardzo zabawnie. Dopisywały humory. Wszyscy wspaniale się bawili przy ostatnim powiewie lata, a przy okazji nabyli umiejętność stosowania i przestrzegania określonych reguł gry oraz wdrożyli się do pracy zespołowej. Po leśnych atrakcjach chętnie zjedzono pyszną kiełbaskę przy wspólnym stole.

P.D. & M.S.