home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2018/2019 - październik

31-10-2018 - Bal Wszystkich Świętych

Jak co roku 31 października odbył się w naszej szkole bal Wszystkich Świętych. Były i tańce i ciekawe konkursy. Uczniowie świetnie prezentowali się w pomysłowych strojach upodabniających ich do wybranych Świętych. Doskonale bawili się młodsi uczniowie, natomiast najstarsi uczniowie mogli potańczyć na okolicznościowej dyskotece.

PRZJDŹ DO GALERII
25-10-2018 - Pasowanie na czytelnika

W czwartek, 25.10.2018 roku, pierwszoklasiści zostali pasowani na czytelników naszej szkoły. Zapewne już wiecie, że nasze pierwszaki całkiem dobrze czytają, doskonale wiedzą też jak należy obchodzić się z książką i jak zachowywać się w bibliotece. Każdy z uczniów klasy pierwszej znalazł interesującą dla siebie książkę i wypożyczył ją. Największą popularnością cieszyły się „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) ". Jestem pewna, że pierwszaki pozostaną wiernymi czytelnikami nie tylko szkolnej biblioteki.

29-10-2018 - Klasy piąte w Książnicy

W dniu 29 października oraz 5 listopada. klasy 5b i 5a wzięły udział w lekcji bibliotecznej prowadzonej w Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie.

Uczniowie zapoznali się z bardzo bogatą ofertą największej biblioteki na Pomorzu Zachodnim.

Zwiedzili czytelnię oraz dział regionalny, w którym zapoznali się z Encyklopedią Szczecina i wieloma publikacjami związanymi z naszym regionem.  Każdy uczeń dowiedział się, jak założyć kartę biblioteczną oraz znaleźć daną książkę w zasobie bibliotecznym.

Była to bardzo pouczająca i wartościowa lekcja.

PRZJDŹ DO GALERII
12-10-2018 - Ślubowanie i pasowanie klasy pierwszej.

Podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole miało miejsce ważne wydarzenie. Wydarzenie szczególnie ważne dla najmłodszych uczniów, ich rodziców, dziadków i oczywiście wychowawczyni. Dzieci z klasy pierwszej w obecności swoich najbliższych, złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane przez Panią dyrektor na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły.
PRZJDŹ DO GALERII
22-10-2018 - Konkurs „O jakiej książce mowa…?”

      W dniach 22 – 26 października odbył się w szkole konkurs dla klas V-VIII: „O jakiej książce mowa…?"

Od poniedziałku do piątku, podczas modlitwy porannej, czytany był krótki fragment książki – należało rozpoznać jej tytuł. Odpowiedzi można było udzielać w formie pisemnej wyłącznie na pierwszej przerwie lekcyjnej, wrzucając kartkę z wyjaśnieniem   do skrzynki umieszczonej w holu szkoły.

Konkurs, trwający pięć dni, wygrała Zofia Gołębiowska z klasy 7 b, udzielając wszystkich poprawnych odpowiedzi!  Drugie miejsce , z czterema dobrymi odpowiedziami zajęła Natalia Kowalska, również z klasy 7b.
Pozostałym uczestnikom konkursu niestety nie udało się zgadnąć większości tytułów książek, niemniej wszystkim  bez wyjątku – i zwyciężczyniom, i uczestnikom – serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

 

Organizatorzy:
Iwona Sadowska – Żelazny
Magdalena Trojanowska

19-10-2018 - Szkolne wyjście na cmentarz

Co roku uczniowie naszej szkoły w październiku idą na cmentarz ze zniczami, grabkami i sprzątają najstarsze i najbardziej zaniedbane groby. Mamy też w zwyczaju po posprzątaniu mogiły pomodlić się chwilkę za Duszę osoby spoczywającej w tym miejscu. Pamiętamy również o naszym księdzu Dyrektorze śp. Wojciechu Manelskim, odwiedzamy Jego grób, zapalamy znicze i wspólnie modlimy się. Bardzo lubimy te nasze szkolne wyprawy. Wspólne sprzątanie, modlitwa, chwila refleksji…

09-10-2018 - Konkurs pięknego czytania

9 października bieżącego roku odbył się w naszej szkole Konkurs Pięknego Czytania. Podzielony był na następujące kategorie:

- klasy: druga i trzecia,

- klasy: czwarta i piąta,

- klasy: szósta, siódma i ósma.

Każdy z uczestników musiał przeczytać przed publicznością dwa fragmenty tekstu: jeden, dostarczony mu wcześniej przez organizatorów, który można było „przećwiczyć” w domu oraz drugi, dostarczany bezpośrednio podczas konkursu i czytany a ’vista. Wszystkie fragmenty tekstów pochodziły z polskiej literatury, m.in. „Legenda o Popielu”, „Ferdynand Wspaniały” L. J. Kerna, „Małomówny i rodzina” M. Musierowicz, „Kamienie na szaniec” A. Kamińskiego, „Dywizjon 303” A. Fiedlera, „Psalmy” J. Kochanowskiego.

Łącznie ze wszystkich wyżej wymienionych klas wzięło udział 50 osób.

Jury konkursu wyłoniło następujących zwycięzców:

W kategorii klas: drugiej i trzeciej:

I miejsce ex aequo: Gabriela Juszyńska (kl.2) oraz Helena Lenczewska (kl.3)
II miejsce: Oktawian Grzechulski (kl.3)
III miejsce ex aequo: Kornelia Banaś (kl.2) oraz Maja Smykowska (kl.3)
Wyróżnienia: Joanna Tamborska (kl.3) i Helena Bulak (kl.3)
Nagroda publiczności: ex aequo: Gabriela Juszyńska (kl.2) oraz Helena Lenczewska (kl.3)

W kategorii klas: czwartych i piątych:
I miejsce Julia Kostrzewa (kl.4b)
II miejsce ex aequo: Weronika Lila (kl.5b) oraz Kamila Staniul (kl.5b)
III miejsce ex aequo: Zofia Hoły (kl.5b) oraz Klara Pałczak (kl.5a)
Wyróżnienia: Aleksandra Kuciak (kl.5a) oraz Melania Stachnik (kl.4b)

W kategorii klas: szóstej, siódmych i ósmej:
I miejsce: Michał Jarecki (kl.6)
II miejsce: Michał Błaszkiewicz (kl.8)
III miejsce Hanna Nowicka (kl.7b)
Wyróżnienia: Karolina Truszkowska (kl.6), Zofia Gołębiowska (kl.6), Małgorzata Pałczak (kl.7b).

Wszystkim uczestnikom serdecznie GRATULUJEMY i zapraszamy oczywiście za rok.

Organizatorzy: Iwona Sadowska – Żelazny, Magdalena Trojanowska

PRZJDŹ DO GALERII
10-10-2018 - Samorząd Uczniowski

10 października 2018r. odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Szkolnego. W wyniku tajnych wyborów zwycięzcą został przedstawiciel klasy 8 Antoni Janiak.  Zastępcą przewodniczącego został Piotr Roguski z klasy 7b, sekretarzem Wiktor Piekarski z klasy 7b. Sekcją kulturalno-sportową będzie zajmowała się Wiktoria Pacholik z klasy 4a, natomiast sekcją informacyjną Karolina Truszkowska z klasy 6 oraz Klaudia Krata z klasy 5a.

Uroczyste zaprzysiężenie nowo wybranych przedstawicieli klas nastąpiło 14 października 2018r. podczas porannej modlitwy. Od tego momentu rozpoczęła się nowa kadencja Samorządu Szkolnego w roku szkolnym 2018/2019. Naszym nowym przedstawicielom życzymy samych sukcesów, realizacji celów, wspaniałych pomysłów i owocnej współpracy.

PRZJDŹ DO GALERII
04-10-2018 - Wizyta siostry Casty

  4 października naszą szkołę odwiedziła siostra Casty z Katolickiej Misji St. Pawła Apostoła w Kipsing rozpoczynając II ANIMACJE MISYJNĄ W ARCHIDIECEZJI SZCZECIŃSKO-KAMIEŃSKIEJ.  Siostra przybliżyła nam program adopcji na odległość Kipsing/Kenia oraz opowiedziała o ojczyźnie adoptowanej Aose