home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2018/2019 - listopad

26-11-2018 - Dzień Misia

Dzień Misia na stałe zapisał się w kalendarzu imprez w naszej szkole. W tym roku ze szczególną radością świętowały dzieci z zerówki. W naszej klasie nie zabrakło naszych pluszowych przyjaciół – i tych niewielkich, i tych prawie większych od swoich właścicieli.

Szczególną radość sprawiły wszystkim starsze koleżanki, które odwiedziły naszą klasę. Opowiedziały one dzieciom o historii pluszowego misia i jego święta, a także przeczytały fragment książki o Kubusiu Puchatku. Wszyscy zerówkowicze docenili i trochę zazdrościli dziewczętom umiejętności pięknego czytania. Zuzia i Marysia pomogły również w wykonaniu trudnego origami – głowy misia. Serdecznie dziękujemy!

 

PRZJDŹ DO GALERII
09-11-2018 - Zerówka w Filmowym Placu Zabaw

W listopadowy piątek uczniowie klasy 0 odwiedzili Filmowy Plac Zabaw w galerii Tworzę Się. Zapoznaliśmy się tam z jedną dziedzin sztuki – filmem. Poznaliśmy jego początki przez oglądanie zabawek optycznych powodujących iluzję ruchu. W specjalnie przygotowanej przestrzeni wypróbowaliśmy wybrane tricki i efekty specjalne. Niesamowitą atrakcją okazała się możliwość samodzielnego nakręcenia krótkiego filmu, w którym wystąpiliśmy.

Warsztaty okazały się interesującą i twórczą zabawą, wszystkim je polecamy!

PRZJDŹ DO GALERII
21-11-2018 - Koncert poezji

To nie był zwykły koncert… to był KONCERT POEZJI. Do wspaniałego świata wierszowanych utworów, pełnych barwnych metafor i lirycznego nastroju, zabrali nas
21 listopada 2018 roku uczniowie naszej szkoły.

Koncert samoistnie podzielił się na trzy części.
W pierwszej mogliśmy zapoznać się z wesołymi wierszykami autorstwa Jana Brzechwy
i Juliana Tuwima. Były to m.in. ” Żuk”, „Ptasie radio”, „Słowik”, „Hipopotam”, „Ptasie plotki”.
Z uśmiechem wysłuchaliśmy wiersza Agnieszki Frączek o kucharzu, który przygotowywał potrawy z muchomorów. Następnie dziewczynki z klasy piątej wykonały utwór M. Grechuty „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”.

Druga część poświęcona była poezji księdza Twardowskiego - charakterystycznym wierszom pisanym z przymrużeniem oka, a zawierającym tyle życiowej mądrości. Słuchaliśmy z uśmiechem i wzruszeniem wierszy: „Koniec ferii zimowych”, „Sprawiedliwość”, „Naucz się dziwić”. Ostatni wiersz – „W kropki zielone” – został zaśpiewany przez uczennicę klasy szóstej.

Na trzecią część koncertu złożyły się utwory : „Inwokacja” z „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza, „Twój dom” W. Chotomskiej”, „Flaga” C. Janczarskiego i wiele innych, w tym autorski wiersz zatytułowany „100-lecie Niepodległości”. Także ta cześć zakończona została poezją śpiewaną – był to wiersz „Piosenka” K. K. Baczyńskiego, do którego muzykę ułożył G. Turnau.

Na zakończenie poetyckiego koncertu spotkała nas wszystkich niespodzianka – uczniowie klasy trzeciej wraz z rodzicami i wychowawczynią, przygotowali „literackie babeczki”, czyli mufinki z cytatami. Była to prawdziwa uczta dla ciała i ducha.M.T.PRZJDŹ DO GALERII
25-11-2018 - Bukowy Kros Górski

W niedzielę, 25.11 odbył się drugi bieg z cyklu Bukowy Kros Górski im. Jerzego Kortza. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów. Najlepiej spisał się Michał Milewski z klasy 6, zajmując 2 miejsce.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom!!!

PRZJDŹ DO GALERII
09-11-2018 - Rekord Dla Niepodległej
W piątek, 9 listopada 2018r. o godzinie 11:11 nasza szkoła wzięła udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”. Celem „Rekordu dla Niepodległej” było wspólne zaśpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego przez uczniów i nauczycieli przedszkoli, szkół w kraju i za granicą.
PRZJDŹ DO GALERII

Pozostałe miesiące