home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2018/2019 - grudzień

11-12-2018 - Klasa 5 b w Instytucie Polimerów

W dniu 11.12.2018 klasa 5 b uczestniczyła w zajęciach na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Instytucie Polimerów. Uczniowie dowiedzieli się co to są polimery oraz wzięli udział w kilku doświadczeniach. Dzieci dowiedziały się, jak uzyskiwane są piłeczki poliuretanowe oraz jak działa ciekły azot. Zajęcia były bardzo ciekawe i zaszczepiły w nas zainteresowanie chemią.

PRZJDŹ DO GALERII
11-12-2018 - Pieczemy pierniczki kl.2-3

Rozpoczął się grudzień a wraz z nim pierwsze przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. W całej szkole czuć było niezwykle aromatyczny zapach piernikowego ciasta. W szkolnej stołówce pracowali z wprawą i znajomością rzemiosła uczniowie klas drugiej i trzeciej. Spod ich sprawnych rąk wychodziły gwiazdki, renifery, mikołajki, choinki ... W kilka chwil spory zapas pierników czekał na piekarnik, który nie nadążał z wypiekaniem słodkości.

Młodzi cukiernicy spotkali się ponownie na stołówce 11 grudnia. Tym razem dekorowali upieczone już pierniczki. Na stołach zrobiło się bardzo kolorowo. Każdy z uczniów otrzymał paczuszkę gotowych pierników, które mógł zabrać ze sobą do domu (lub zjeść natychmiast na miejscu).

Dziękujemy paniom Joli i Sylwii oraz panu Maćkowi za przygotowanie nam miejsca i pomoc podczas pracy. To była pyszna zabawa!


PRZJDŹ DO GALERII
06-12-2018 - Wyjazd klas 4-8 do Schwedt

Tradycyjnie i w tym roku klasy 4-8 odwiedziły Teatr Uckermärkische Bühnen w Schwedt.  Tym razem uczniowie mogli obejrzeć niesamowitą bajkę Eugeniusza Szwarca „Zaczarowani bracia”.

Przedstawiona  historia bardzo  nas poruszyła. Byliśmy świadkami walki dobra ze złem.  A odwaga, bohaterstwo  i miłość dominowały w przedstawionym spektaklu. Nieodparte wrażenie zrobiły na nas bogate stroje, wspaniała gra aktorska, muzyka i dbałość o każdy, najmniejszy szczegół. Byliśmy oczarowani przedstawieniem.

To był wspaniały mikołajkowy prezent dla naszych uczniów.

PRZJDŹ DO GALERII