home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2018/2019 - grudzień

21-12-2018 - Wigilie klasowe

Wigilijne spotkania w klasach to wyjątkowy czas. Stoły zastawione, choinka iskrząca się światełkami, wszyscy odświętnie ubrani. I nagle w szkolnym hałasie rozlega się CISZA….

Po chwili słychać tylko Słowo Boże, które zwiastuje narodziny Bożego Syna. A potem kolędy i coś, na co wszyscy czekamy - dzielenie się opłatkiem. W oczach pojawiają się łzy wzruszenia, ciepłe słowa rozgrzewają serca. Już nie ma ciszy. Jest gwar i radość! Jak dobrze, że Bóg jest z nami! Jak dobrze, że jesteśmy razem :)

24-12-2018 - Festiwal Piosenki Bożonarodzeniowej

Grudzień, to czas kolędowania… czasem jest to nawet kolędowanie konkursowe.

W tym roku swoich sił w Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej spróbowali uczniowie klasy trzeciej: Helenka Bulak, Helenka Lenczewska, Olga Policzkiewicz, Oktawian Grzechulski i Maria Żygis. Jak się okazuje, warto próbować i śpiewać, gdyż zespół nie tylko dostał się do finału, ale wywalczył w nim zaszczytne II MIEJSCE!

Serdecznie gratulujemy!

14-12-2018 - Kiermasz świąteczny

14 grudnia odbył się w naszej szkole kolejny kiermasz świąteczny. W miłym towarzystwie i świątecznej już atmosferze można było zjeść pyszne ciasto, napić się kawy, herbaty bądź soku w naszej szkolnej kawiarence. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska ze świątecznymi ozdobami, stroikami i pierniczkami. Wielkie emocje wzbudziła licytacja wspaniałych fantów. Rudolf Czerwononosy, bałwanek, przepiękny obraz i cuda z piernika znalazły nowych właścicieli. Już nie możemy doczekać się kolejnego festynu, który stał się naszą szkolną tradycją.


11-12-2018 - Klasa 5 b w Instytucie Polimerów

W dniu 11.12.2018 klasa 5 b uczestniczyła w zajęciach na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Instytucie Polimerów. Uczniowie dowiedzieli się co to są polimery oraz wzięli udział w kilku doświadczeniach. Dzieci dowiedziały się, jak uzyskiwane są piłeczki poliuretanowe oraz jak działa ciekły azot. Zajęcia były bardzo ciekawe i zaszczepiły w nas zainteresowanie chemią.

PRZJDŹ DO GALERII
11-12-2018 - Pieczemy pierniczki kl.2-3

Rozpoczął się grudzień a wraz z nim pierwsze przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. W całej szkole czuć było niezwykle aromatyczny zapach piernikowego ciasta. W szkolnej stołówce pracowali z wprawą i znajomością rzemiosła uczniowie klas drugiej i trzeciej. Spod ich sprawnych rąk wychodziły gwiazdki, renifery, mikołajki, choinki ... W kilka chwil spory zapas pierników czekał na piekarnik, który nie nadążał z wypiekaniem słodkości.

Młodzi cukiernicy spotkali się ponownie na stołówce 11 grudnia. Tym razem dekorowali upieczone już pierniczki. Na stołach zrobiło się bardzo kolorowo. Każdy z uczniów otrzymał paczuszkę gotowych pierników, które mógł zabrać ze sobą do domu (lub zjeść natychmiast na miejscu).

Dziękujemy paniom Joli i Sylwii oraz panu Maćkowi za przygotowanie nam miejsca i pomoc podczas pracy. To była pyszna zabawa!


PRZJDŹ DO GALERII
06-12-2018 - Wyjazd klas 4-8 do Schwedt

Tradycyjnie i w tym roku klasy 4-8 odwiedziły Teatr Uckermärkische Bühnen w Schwedt.  Tym razem uczniowie mogli obejrzeć niesamowitą bajkę Eugeniusza Szwarca „Zaczarowani bracia”.

Przedstawiona  historia bardzo  nas poruszyła. Byliśmy świadkami walki dobra ze złem.  A odwaga, bohaterstwo  i miłość dominowały w przedstawionym spektaklu. Nieodparte wrażenie zrobiły na nas bogate stroje, wspaniała gra aktorska, muzyka i dbałość o każdy, najmniejszy szczegół. Byliśmy oczarowani przedstawieniem.

To był wspaniały mikołajkowy prezent dla naszych uczniów.

PRZJDŹ DO GALERII
11-12-2018 - Spotkanie z Romciem Tomciem

11 grudnia w naszej szkole klasa ósma zorganizowała spotkanie dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich z pisarzem Romanem Kenpińskim (Romcio Tomcio), autorem rymowanych opowieści dla dzieci, opartych na naukach i prawdach wyrażonych w Nowym Testamencie. Więcej o sylwetce autora przeczytać można na stronie internetowej tygodnika „Niedziela” pod adresem: http://m.niedziela.pl/artykul/23142/nd/Romcio-Tomcio---dzieciom-o-Bogu-poezja.

Wszyscy miłośnicy rymowanek z błyskotliwą puentą mieli również możliwość nabycia książek z twórczością Pana Romcia Tomcia na szkolnym kiermaszu świątecznym.