home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2018/2019 - czerwiec

25-06-2018 - Półkolonia

 W dniach od 25 do 29 czerwca 2018 r. nasza szkoła zorganizowała półkolonię dla uczniów klas 0-4 pod nazwą „Tropiciele przygód”.

Nasi uczniowie codziennie uczestniczyli w zajęciach, które pozwalały im rozwijać swoją kreatywność i wyobraźnię. Zorganizowano wiele zabaw i gier integracyjnych, aby dzieci lepiej się poznały. W celu zapewnienia bezpieczeństwa zapoznano uczniów z regulaminem półkolonii oraz przedstawiono zasady poruszania się po drogach w czasie wycieczek i podchodów.

Dzieci mogły wykazać się sprawnością fizyczną i intelektualną podczas codziennych zabaw, gier i wycieczek. Wielką radość sprawiły podchody, podczas których uczestnicy mogli poznać niesamowity potencjał naszego Lasu Arkońskiego w Szczecinie, a także wspinaczka po przeszkodach w parku linowym. Dzieci dowiedziały się także jak chronić środowisko naturalne i przeciwdziałać dodatkowym zanieczyszczeniom, uczestniczyły w niesamowitych warsztatach przyrodniczych w Przęsocinie. Uczniowie rozwijali również swoje zdolności artystyczne i manualne rysując stopami elementy przyrodnicze.  Nie zabrakło także czegoś dla duszy, a mianowicie spektaklu teatralnego pt. „Wieść się niesie, UFO w lesie”

W ostatnim dniu dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych i mogły samodzielnie przygotować owocowe szaszłyki oblane gorącą czekoladą lejącą się strumieniami z czekoladowej fontanny:) Po tygodniu wspaniałej zabawy przyszedł czas pożegnań, nagród i upominków. To był mile spędzony czas. Czekamy z utęsknieniem na przyszłe wakacje.