home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2019/2020 - Wrzesień

30-09-2019 - Dzień Chłopaka
Z końcem  września  klasa 5a obchodziła Dzień Chłopaka. Było prześmiesznie, zadaniowo i przede wszystkim słodko:) Dziewczyny podarowały naszym chłopcom zasłużone legitymacje SUPERCHŁOPAKA przypieczętowane własnym odciskiem palca  i poczęstowały ich przepyszną różową watą cukrową. To był wspaniały czas, a zdjęcia są już tylko miłym wspomnieniem...
28-09-2019 - Rajd pod muchomorem

Sezon rajdowy 2019/20 rozpoczęliśmy uczestnictwem w jubileuszowej, 1000 Leśnej Sobocie, imprezie organizowanej przez Pracownię Turystyczno-Ekologiczną Pałacu Młodzieży. Nasze szkolne koło krajoznawczo-turystyczne było niegdyś częstym gościem na tych spacerach (zwłaszcza w latach 2009-2012), stąd chcieliśmy wziąć udział w tym święcie.

Niemal cały czwartek i piątek padał deszcz, ale w sobotę, podczas naszego wędrowania, nie spadła ani jedna kropla i nawet na chwilę pokazało się słońce. Startowaliśmy przy Jeziorze Głębokie by zakończyć w szkółce leśnej w Tanowie (tuż za rzeką Gunicą). Każda szkoła uczestnicząca w jubileuszu dostała na pamiątkę drzewko.

Serdecznie gratulujemy pani Eli i życzymy kolejnego tysiąca odbytych imprez.

U. Kolada

26-09-2019 - Drugoklasiści w lesie

Dnia 26 września klasy 2 A i 2 B wybrały się na integracyjną wycieczkę do Lasu Arkońskiego w poszukiwaniu jesiennych skarbów, jakie przygotowała dla nas szczecińska przyroda. Leśna natura nie zawiodła naszych oczekiwań i chłonęliśmy ją wszystkimi zmysłami. Mieliśmy okazję zaobserwować wiele okazów grzybów, zebrać przepiękne barwne liście, dojrzałe kasztany i żołędzie. Zapach lasu nas oczarował. Mogliśmy również posłuchać nawoływania kaczek w pobliskim jeziorze, przy którym budowaliśmy tamę i szałas. O naszą kondycję zadbaliśmy poprzez gry sportowe na świeżym powietrzu. Nie zabrakło gry w piłkę nożną, skoków na skakance, czy gry w gumę, jak również wspinaczki po drzewach. Wspaniale spędziliśmy ten czas, poznając się nawzajem, współpracując w zabawie i wspólnie podziwiając jesienną przyrodę.

21-09-2019 - Spotkanie z pisarzem

W sobotę 21 września kilkoro uczniów z klasy III B wraz z wychowawczynią uczestniczyło w spotkaniu z pisarzem Michałem Rusinkiem. Jest on autorem m.in. książki pt. „Zaklęcie na W”, którą dzieci omawiały na zajęciach z edukacji polonistycznej. Michał Rusinek pisze książki dla dorosłych, dzieci oraz jest tłumaczem. W przeszłości był osobistym sekretarzem polskiej noblistki – Wisławy Szymborskiej. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i wesołej atmosferze. Na koniec można było porozmawiać z gościem i otrzymać autograf. Wydarzenie miało miejsce w filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Księcia Barnima III Wielkiego 25 w Szczecinie.

20-09-2019 - Klasa 1a nad Szmaragdowym

W piątek 20 września 2019 r. klasa 1 a wybrała się do Szczecińskiego Centrum Edukacji Ekologicznej "Szmaragdowe - Zdroje" na warsztaty pod tytułem „Świat na ośmiu nogach”. Uczniowie dowiedzieli się m. in. jak rozpoznać pająka i odróżnić go od owada, mogli przyjrzeć się żywym okazom pająków oraz wykonać dla siebie ośmionoga z drucików. Po bardzo ciekawych zajęciach wybrali się na spacer wokół Jeziora Szmaragdowego podziwiając piękne widoki i poznając ciekawostki przyrodnicze. Z pewnością wrócimy tam na kolejne zajęcia!

18-09-2019 - Kl. 3b w Muzeum Geologicznym

18 września 2019 r. klasa III B brała udział w warsztatach paleontologicznych pt. „Uwiecznij Amonita”, organizowanych w Muzeum Geologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Mickiewicza 18.

Dzieci miały możliwość obejrzeć zbiory muzealne: minerały, meteoryty, skały, różne skamieniałości, a także kolekcje: piasków z plaż całego świata, skał wulkanicznych Europy, kul szczecińskich i skamieniałości trzeciorzędowych. Po bardzo ciekawej prezentacji multimedialnej uczniowie wykonywali własne odlewy gipsowe muszli, które zabrali do szkoły (na zajęciach plastycznych je kolorowali).

11-09-2019 - Warsztaty literackie kl.2b

Dnia 11 września klasa 2 B wzięła udział w warsztatach literackich organizowanych na Zamku Książąt Pomorskich. Podczas zajęć uczniowie poznali twórczość poetki Doroty Gellner, jak również mieli okazję sami sprawdzić się w roli twórców literackich i stworzyć swój własny wiersz. Doświadczyli również poezji na wszelkie możliwe sposoby, ilustrując wiersze, wykonując do nich akompaniament muzyczny i śpiewając poznane teksty. To było naprawdę twórcze spotkanie.

11-09-2019 - Podziemne warsztaty kl.4

Słonecznego i ciepłego 11 września (środa) nasza klasa wybrała się na wycieczkę edukacyjną
w okolice Puszczy Bukowej. Tam w sąsiedztwie pięknego Jeziora Szmaragdowego zwiedzaliśmy tajemnicze podziemia z czasów II wojny światowej, które obecnie są miejscem zimowania nietoperzy. Jednego z nich uczniom naszej klasy udało się dostrzec podczas zwiedzania - widocznie szybciej postanowił zapaść w sen zimowy. Następnie w Szczecińskim Centrum Informacji Turystycznej „Szmaragdowe – Zdroje” mieliśmy warsztaty o życiu tych niezwykłych stworzeń. Wyszliśmy stamtąd
z nową, ciekawą wiedzą oraz drobnymi pamiątkami w postaci wycinanych przez nas naklejek nietoperzy.

06-09-2019 - Kl. 5a na trampolinach

 W pierwszym tygodniu września klasa 5a uczestniczyła w wycieczce integracyjnej. Była to doskonała okazja do rozmów po minionych wakacjach. Uczniowie mogli pobyć ze sobą, spędzić czas na zabawach w parku trampolin i zjeść wyśmienitą pizzę. Zwieńczeniem dnia był spacer w promieniach słońca. To było wspaniałe pożegnanie lata:)