home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2019/2020 - Październik

14-10-2019 - Święto Edukacji Narodowej

W tym roku szkolnym uczniowie klasy 5a w ten wyjątkowy Dzień Edukacji Narodowej wcielili się w rolę  nauczycieli i mieli ogromną przyjemność edukować naszych najmłodszych uczniów. Zerówkowicze z wielką uwagą wysłuchali utworu Juliana Tuwima pt. " Ptasie radio", a następnie wzbogacili swoją przyrodniczą wiedzę. Nie zabrakło również ciekawych Quizów oraz zabaw ruchowych. To było bardzo ciekawe doświadczenie:)

11-10-2019 - 5a nocuje w szkole

W tym roku szkolnym klasa 5a w sposób szczególny celebrowała Dzień Edukacji Narodowej. Szkoła jest naszym drugim domem, toteż postanowiliśmy odwiedzić ją i tym razem w niecodziennych okolicznościach.

Nasz pobyt w szkole rozpoczęliśmy od wspólnej kolacji. Potem braliśmy udział w świetnej zabawie Escape room.

Tego wieczoru nasza koleżanka Emilka obchodziła swoje 10. urodziny i nie zabrakło tortu niespodzianki.

Zmęczeni godzinami szaleństw i śmiechu odpoczywaliśmy przy wspólnym oglądaniu filmów. A potem przyszedł czas na sen.....

To była niesamowita, nocna przygoda:)

11-10-2019 - Pasowanie pierwszoklasistów

Piątek 11 września 2019 roku był szczególnie ważnym dniem dla dzieci z klas pierwszych. Tego dnia zostali oni pasowani na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Uroczystość odbyła się po Mszy św. na której ksiądz Wojciech poświęcił plecaki uczniów. Została mona uświetniona występami pierwszaków. Dzieciom towarzyszyli ich najbliżsi.

09-10-2019 - Zachwyć się Niemieckim…

W dniu 9 października klasa 6a udała się do Biblioteki Niemieckiej i Medioteki Języka Niemieckiego w Książnicy Pomorskiej, aby wziąć udział w lekcji tematycznej pt. „Zachwyć się Niemieckim…”. Spotkanie okazało się niezwykle twórcze i ubogacające.

Uczniowie mieli możliwość utrwalenia zasad skutecznego przyswajania języków obcych, o których słyszą również na lekcjach w naszych szkole, jak np. „Nie bój się popełniać błędów”, „Wykonuj samodzielnie fiszki”, „Twórz mapę myśli”, „Wykorzystaj swoje zmysły”, „Znajdź motywację” i wiele innych. Nasi dzielni Szóstoklasiści zachwycili swym zaangażowaniem same Panie Prowadzące warsztaty. Bardzo sprytnie wykonywali zadania w grupach, mające na celu wyszukiwanie określonych informacji dotyczących realiów krajów niemieckojęzycznych. Chętnie śpiewali piosenkę w języku niemieckim, dedykowaną Osobom Niesłyszącym i wyrażającym szacunek wobec nich. Zapoznawali się również z elementami Alfabetu Braille’a i próbowali czytać za pomocą rąk tego typu książki. Uczniowie mieli również okazję uczestniczyć w premierze w naszym mieście powstania tzw. KinderUNIversitätu czyli bardzo ciekawego portalu o nazwie „Uniwersytet Dziecięcy”, gdzie mogą w ciekawej i motywującej formie poszerzać wiedzę ogólną, a zarazem kompetencje językowe. Uczniowie entuzjastycznie przyjęli wiadomość o możliwości zdobywania stopni „profesorskich” w ramach tego projektu i odbieraniu nagród w Czytelni Niemieckiej. Posypało się wiele deklaracji ze strony naszych Szóstoklasistów.

Trzymamy Was za słowo, nasi młodzi przyszli Profesorowie!

 

Monika Adamska

08-10-2019 - 6b w muzeum

W dniu 08.10.2019 klasa VI B uczestniczyła w lekcji pod tytułem "Książęta z rodu Gryfitów. Ciekawostki zżycia władców na wesoło." Uczniowie poznali przedstawicieli rodziny książęcej Gryfitów i ich przydomki, zainteresowania oraz codzienne zwyczaje. Była to bardzo ciekawa lekcja dająca do myślenia, jak żyli dawni mieszkańcy Szczecina i ich władcy.

03-10-2019 - Inauguracja CODE WEEK

W dniach 5-20 października organizowana jest na terenie całej Europy akcja Code Week. Jest to społeczna inicjatywa dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

W tym roku w czwartek 3 października 2019 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja Europejskiego Tygodnia Kodowania. W uroczystości wzięli między innymi udział Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej pan Maciej Kopeć oraz Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty pan Jerzy Sołtysiak. Po uroczystości inauguracji uświetnionej występami dzieci, uczniowie mogli wziąć udział w warsztatach prowadzonych w Mobilnym Centrum Edukacyjnym (MCE) oraz w zajęciach z zakresu kodowania prowadzonych przez Krzysztofa Jaworskiego ze Stowarzyszenia Cyfrowego Dialog oraz nauczycieli naszej szkoły.

Code Week jest świętem kodowania, cieszymy się więc, że duża grupa najmłodszych uczniów naszej szkoły ma możliwość doskonalenia tych umiejętności również na co dzień na zajęciach programowania.

Pozostałe miesiące