home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2019/2020 - Grudzień

16-12-2019 - Sukces Bożych Krówek

W tym roku odbyła się XXI edycja Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej. Wzięli w nim uczniowie ze Szczecina i województwa zachodniopomorskiego.

Naszą szkołę reprezentowała w grupie solistów Kasia Adamska, która swoim wykonaniem utworu „Anieli w niebie” wyśpiewała sobie wyróżnienie.

Natomiast I miejsce w kategorii zespołów klas 1-3 otrzymały Boże Krówki, czyli uczennice z klasy 1a: Tosia Wasiak, Kasia Adamska, Karolina Gardocka, Kinga Miłoszewicz, Weronika Pacholik, Ania Puchała i Julia Smykowska. Dziewczynki zaśpiewały piosenkę Życzenia z repertuaru Arki Noego.

Boże Krówki wystąpią na uroczystym koncercie finałowym na deskach Opery na Zamku. Życzymy im powodzenia i gratulujemy sukcesu!

10-12-2019 - KLASA 6A Z MISJĄ NA MARSIE

10 grudnia klasa 6a uczestniczyła w niezwykłej lekcji matematyki w Centrum Nauk Ścisłych. Uczniowie musieli wcielić się w członków ekipy ratunkowej i udać się z misją na Marsa. Od poprawnego rozwiązania postawionych zadań zależało życie pozostawionego na obcej planecie astronauty. Szóstoklasiści spisali się znakomicie.

Misja zakończyła się sukcesem!

13-01-2020 - Kiermasz Świąteczny

       W piątek trzynastego grudnia o godzinie 13.40 na korytarzach KSP zawrzało. Szykował się kiermasz na rzecz naszego kolegi z VII klasy. Uczniowie i nauczyciele starali się, by wszystko było dopięte na ostatni guzik. Dziewczęta wbijały w styropianowe bombki ostatnie cekiny i wiązały wstążeczki na piórkowych choinkach. Chłopcy przenosili stoły z klas na korytarze, a krzesła na salę gimnastyczną, zaledwie wczoraj dekorowaną przez klasę VIb, ich wychowawczynię i nauczycielkę plastyki specjalnie na pokaz talentów. Naprzeciwko schodów wejściowych dumnie prezentował się stół z piernikowymi domkami i owcą Beernadettą, specjalnie uszytą przez naszą nauczycielkę od matematyki, panią Basię, na licytację, jak zwykle prowadzoną przez panią Ewę. Tuż obok pan Maciek szykował maszynę do waty cukrowej. Trwały ostatnie przygotowania do loterii fantowej, a w kawiarence zasilanej ciastami i przez rodziców, i nauczycieli, samorząd uczniowski, i kilku ochotników wciągało na ręce różowe rękawiczki do nakładania wypieków.
         Z wybiciem godziny 14.15 kiermasz ruszył. Korytarze zostały zaludnione przez rodziców chodzących od stolika od stolika, przyglądających się uważnie wyrobom uczniów, zachwalających swoje stoiska.  W sali gimnastycznej trwał pokaz talentów prowadzony przez Weronikę z VIb oraz Maksa i Antka z VIa, a w kolejce do waty cukrowej ustawiło się grono małych i dużych. Z równym entuzjazmem spotkała się loteria fantowa, a uczniowie i nauczyciele w kawiarence nie nadążali z serwowaniem ciast i napojów.
      Zabawa była przednia:)))))

Zosia Hoły kl. 6b
06-12-2019 - Wyjazd do teatru w Schwedt

W dniu 06.12.2019 uczniowie klas 4-8 udały się do Teatru w Schwedt na uroczą baśń teatralną w języku niemieckim i polskim pod tytułem „Die Schöne und das Biest” („Piękna i Bestia”) autora Jana Kirstena, wg tekstu Jeanne-Marie Le Priince de Beaumont. Postacią, która najbardziej podobała się uczniom był zabawny nietoperz Frederic, mówiący nie tylko po niemiecku, ale również w języku polskim. Historia pięknej Belle i jej rodziny zauroczyła wszystkich widzów. Scenografia, efekty specjalne, kostiumy oraz gra aktorów sprawiła, iż po wysłuchaniu ostatniej piosenki publiczność nagrodziła całość gromkimi brawami.

 

13-12-2019 - Spotkanie z laryngologiem kl.3b

O godz. 11:00 gościliśmy w naszej klasie laryngologa - Panią dr n. med. Izabelę Kulec – Kaczmarską. Spotkanie miało na celu przybliżenie uczniom specyfiki pracy lekarza tej specjalności. Dzieci poznały szczegółową budowę ucha i przyrządy niezbędne w pracy lekarza laryngologa, a także miały możliwość wykazania się dużą wiedzą na poruszane tematy. Dzięki uprzejmości Pani Doktor, prelekcja zakończyła się badaniem uszu wszystkich uczniów.

O godz. 15:00 rozpoczął się długo wyczekiwany kiermasz świąteczny, na którym sprzedawaliśmy własnoręcznie wykonane wieńce oraz ozdoby przyniesione przez dzieci z domu. Stoisko klasy III b prezentowało się znakomicie. Niemalże wszystkie wystawione przedmioty zostały sprzedane.

06-12-2019 - Mikołajki w 3b

Ten szczególny dzień uczniowie rozpoczęli od oglądania filmu pt. „Chłopiec z burzy”. Film bardzo się podobał i wzruszył niektórych z nich. Na początku projekcji dzieci dostały popcorn, dzięki czemu czuły się jak w kinie.

Kolejną atrakcją było spotkanie z Mikołajem, który przyniósł słodycze oraz wspaniały prezent w postaci czterech piłek i czterech skakanek. Wszyscy byli mile zaskoczeni i zadowoleni.

W południe rozpoczęły się warsztaty, które zainicjowała Pani Marta Rak. Uczniowie bardzo zaangażowali się w wykonywanie wieńców świątecznych, które przeznaczone były na kiermasz. Efekt ich pracy przerósł najśmielsze oczekiwania.

 


06-12-2019 - Mikołajki

Tradycyjnie 6 grudnia naszych najmłodszych uczniów odwiedził niezwykły gość -  Św. Mikołaj. Nie obyło się bez drobnych upominków, a przede wszystkim radosnych uśmiechów na twarzach dzieci. Kochamy Cię Święty Mikołaju!

06-12-2019 - Anioły w 3a

„Przylecieli aniołkowie jak ptaszęta z nieba”.

 Z okazji Mikołajek w naszej klasie pojawiła się animatorka z Robótkowa, która nauczyła nas jak stworzyć pięknego świątecznego anioła. I tak, w klasie 3a, pojawiło się mnóstwo skrzydlatych orszaków anielskich, z niecierpliwością czekających na przybycie wyjątkowego świętego, który tego dnia również zawitał do szkoły.

„ O św. Mikołaju przynosisz dobro nam

I mówisz: lubię dzielić się tym co mam.

Rozdajesz nam nadzieję,

by z wiarą patrzeć w dal,

a MIŁOŚĆ to największy Twój dar”

06-12-2019 - Klasy pierwsze pieką pierniczki

W Mikołajki klasy pierwsze uczestniczyły w warsztatach pieczenia i ozdabiania pierniczków. Najpierw trzeba było rozwałkować przygotowane wcześniej ciasto, z którego potem dzieci wycinały przeróżne kształty pierniczków. Ogromna frajdą okazało się ozdabianie gotowych ciasteczek. Tu zadziałała wyobraźnia młodych cukierników. Oczywiście koniecznie trzeba było spróbować każdej posypki i lukru. Niektóre z ozdobionych pierniczków udało się nawet donieść do domu!

04-12-2019 - Warsztaty w Książnicy

W dniu 04.12.2019 klasa 7a wzięła udział w lekcji bibliotecznej prowadzonej w Mediotece Języka Niemieckiego Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie.

Lekcja biblioteczna była prowadzona w ciekawej formie łączącej techniki uczenia się języków obcych, ćwiczenia, kwizy i prezentację związaną z niemiecką historią, kulturą, sztuką i życiem codziennym.

Uczniowie poznali też projekt Goethe-Institut pod nazwą Kinderuniversität skierowany do uczniów i obejmujący trzy fakultety: Człowiek, Natura i Technika. Projekt umożliwia poznanie różnych dziedzin wiedzy i zaznajomienie się z językiem niemieckim w formie zabawy.