home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2020/2021 - Wrzesień

29-09-2020 - Solne kryształy

Czy sól można zamienić w kryształy? Ile soli można rozpuścić w szklance wody? Na te pytania szukali odpowiedzi uczniowie klasy 2a w doświadczaniu z kryształami soli. Efekty przerosły nasze oczekiwania! Można je obejrzeć w galerii.

24-09-2020 - Let's go outside - czyli lekcja angielskiego na dworze

Wszyscy uwielbiamy przebywać na świeżym powietrzu, a nauka na kocu w upalny wrześniowy dzień staje się prawdziwą przyjemnością. Dlatego jeszcze z głową pełną wakacyjnych wspomnień przenieśliśmy się ze szkolnej ławki na przyszkolny trawnik, aby w letniej aurze prowadzić dialogi, utrwalać słówka i.… łapać ostatnie ciepłe promienie słońca...

19-09-2020 - Rozpoczęcie sezonu rajdowego

Na pierwsze wspólne wyjście w tym roku szkolnym wybrało się wielu uczniów KSP, ich młodsze rodzeństwo oraz rodzice. W takim urozmaiconym gronie, przy pięknej pogodzie, rozpoczęliśmy kolejny sezon wspólnego wędrowania.

 Zawitaliśmy m.in. w Dolinie Siedmiu Młynów, urokliwej krainie pozostałej po siedmiu niegdyś prężnie działających młynach. Wody małej rzeczki Osówki wykorzystywano do celów przemysłowych od średniowiecza aż do XIX wieku. Szkoda, że obecnie oglądać możemy tylko resztki młyńskich stawów…

 Z nadzieją spotkania na kolejnych spacerach

U.  Kolada

15-09-2020 - Dzień Kropki

W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kropki. Dzieci w klasach 0-3 przyszły tego dnia ubrane w kropkowane ubrania. W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Emocja uczniowie brali udział w różnorodnych aktywnościach. Wszyscy oglądali film pt. The Dot, rozmawiali o tym w czym "są dobrzy" i co to znaczy być kreatywnym. Uczono się również zwrotów w języku migowym oraz "ożywiano" pokolorowane przez siebie kropki w aplikacji komputerowej. Wszystkim ten dzień przyniósł wiele radości i wrażeń.

Pozostałe miesiące