home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2020/2021 - Październik

16-10-2020 - Rajd Papieski

                                                                                                                                                                                                                                                         W kolejną rocznicę wyboru kardynała Wojtyły na papieża wybraliśmy się na rajd upamiętniający jego osobę.  Choć przez kilka ostatnich dni panowała nieprzyjazna aura , znalazła się spora grupka odważnych turystów-pielgrzymów, która ruszyła w teren.

Rozpoczęliśmy wieczorową porą, przy kościele w Pilchowie (bardzo starej świątyni stojącej w tym miejscu już w XIV wieku). Na leżącym obok głazie widnieje tablica poświęcona osobie JP II.  Tegoroczny Dzień Papieski upływał pod hasłem „Totus Tuus” – Cały Twój (Maryjo), słowami wyrażającymi  postawę Papieża wobec Boga i Maryi , jego całkowite zawierzenie Bogu przez Maryję. Leśna  wędrówka  po zmroku minęła nie wiadomo kiedy, w radosnej, przyjemnej atmosferze dotarliśmy na Jasne Błonia, gdzie pod pomnikiem  Wielkiego Rodaka odśpiewaliśmy Apel  Jasnogórski. 

Z wdzięcznością dla wszystkich uczestników, zwłaszcza tych najmniejszych 

U. Kolada     

                             
01-10-2020 - Mega Misja

W tym roku uczniowie klas 1-3 maja możliwość udziału w Mega Misji. Jest to ogólnopolski projekt mający na celu podniesienie kompetencji cyfrowych dzieci oraz przygotować je do korzystania z komputera i wykorzystania nowych mediów w sposób pożyteczny. Uczniowie na każdych zajęciach przenoszą się do cyfrowego laboratorium, gdzie śledzą losy Julki i Kuby oraz pomagają im w rozwiazywaniu problemów spowodowanych przez niesfornego Psotnika. Za każde wykonane zadanie zdobywają megamonety, które zamieniają na nagrody.

Pozostałe miesiące