Home  I  KONTAKT

O szkole

Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny - to miejsce swoistego uroku. Budynek położony jest w pięknej okolicy - na Wzgórzu Hetmańskim, tuż przy kościele p.w. Matki Bożej Jasnogórskiej, otoczony urzekającą zielenią.

Nasza szkoła jest niewielka. Liczy około 180 uczniów, którymi zajmują się z wielkim zaangażowaniem i życzliwością wszyscy pracownicy szkoły. Ich działania dzielnie wspierają rodzice naszych dzieci.

Wszystkie te elementy tworzą niepowtarzalną, rodzinną atmosferę, dzięki której nauka staje się przyjemnością, a jej rezultaty są wspaniałe.

Organem prowadzącym Katolicką Szkołę Podstawową im. Świętej Rodziny w Szczecinie jest Centrum Edukacyjne Archidiecezji Szczecińsko - Kamieńskiej.

Pozostałymi placówkami prowadzonymi przez Centrum są:

- Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II,

- Gimnazjum Katolickie im. Św. Stanisława Kostki,

- Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego mieszczące się w Szczecinie,

- Zespół Szkół Katolickich w Pobierowie,

- Młodzieżowy Ośrodek Szkoleniowo - Wypoczynkowy w Trzęsaczu.

Coś o początkach...

Katolicką Szkołę Podstawową im. Świętej Rodziny powołał dekretem z dnia 20 lipca 1996 roku Arcybiskup Metropolita Szczecińsko - Kamieński ksiądz Marian Przykucki. Stało się to możliwe dzięki inicjatywie grupy rodziców oraz wysiłkom i staraniom założyciela szkoły i jej pierwszego dyrektora księdza Andrzeja Dymera. Organem prowadzącym szkołę zostało Centrum Edukacyjne Archidiecezji Szczecińsko - Kamieńskiej, którego dyrektorem był ksiądz prałat Andrzej Offmański, a zastępcą i jednocześnie dyrektorem wszystkich szkół katolickich prowadzonych przez Centrum - ksiądz Andrzej Dymer. W 2007 roku na stanowisko zastępcy mianowany został ksiądz Wojciech Manelski. Po tragicznej śmierci księdza Wojciecha, dyrektorem Centrum został ksiądz Jarosław Dobrosz. Funkcje dyrektora szkół katolickich pełnił pan Maciej Muszyński.

Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny rozpoczęła swoją działalność 1 września 1996 roku.
Początkowo pracowało w niej pięciu nauczycieli, a naukę rozpoczęło 27 uczniów w klasach 0 - II.

Dyrektorzy Katolickiej Szkoły Podstawowej:
1998 - 1999 pani Henryka Naumowicz,
- 1999 - 2004 pani Agnieszka Obrycka,
- 2004 - 2009 pan Roman Ławniczak.

Obecnie dyrektorem szkoły jest pani
Dorota Bednarek.

Opiekę duszpasterską i duchową sprawowali nad szkołą księża prefekci. Byli to:

- ks. Andrzej Dymer,

- ks. Stanisław Krzyżanowski,

- św. p. ks. Wojciech Manelski,

- ks. Andrzej Supłat,

- ks. Paweł Płaczek

- ks. Marcin Duda.

Obecnie prefektem jest ks. Wojciech Koladyński

Minione lata istnienia naszej szkoły były czasem wysiłku wielu osób, obfitowały też w cieszące nas sukcesy. Wyniki, jakie osiągają nasi uczniowie, są dowodem solidnej i fachowej pracy dydaktycznej. Najwyższe miejsca w sprawdzianach szóstoklasisty, laureaci konkursów przedmiotowych o zasięgu ogólnopolskim, laureaci nagród prezydenta miasta - to osiągnięcia, które potwierdzają dobra pracę szkoły. Mamy nadzieję, że dzięki temu Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny stale cieszyć się będzie miejscem wśród najlepszych placówek edukacyjnych Szczecina.