ZAPROGRAMUJ PRZYSZŁOŚĆ

„Mały człowiek wielki badacz”

                           prof. Mitchel Resnick

Małe dzieci mają cechy najlepszych naukowców – są kreatywne, pomysłowe i pełne niepohamowanej ciekawości świata. Trzeba uważać, by tego nie zniszczyć.

W projekcie „Zaprogramuj przyszłość” biorą udział nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego. Dzięki udziałowi w nim mają szansę na rozwój kompetencji cyfrowych, w szczególności związanych z nauką programowania w nauczaniu wczesnoszkolnym oraz przede wszystkim do zastosowania zdobytej wiedzy bezpośrednio w praktyce poprzez prowadzenie zajęć z uczniami.

Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie uczą się podstaw programowania i rozwijają swoje umiejętności cyfrowe w praktyce. Codzienne zajęcia wzbogacone są o ciekawe gry bez użycia urządzeń cyfrowych. Wykorzystujemy między innymi edukacyjną matę i kubeczki do kodowania. Uczniowie poznają też aplikacje, platformy i programy, które ułatwiają pracę podczas edukacji zdalnej. Atrakcyjnym uzupełnieniem lekcji są wykorzystywane na niej tablety i samodzielnie programowane przez uczniów roboty edukacyjne. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii dzieci podnoszą swoje kompetencje cyfrowe.